KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14957222
*
nr 1495 7222
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -72. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 133x100 cm
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2022
kl 19:18:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:15:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Uno Svensson
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Läs mer om Uno Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno svensson
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Uno Svensson
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Läs mer om Uno Svensson
nr 1495 7222
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -72. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 133x100 cm
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/10 13:15:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Uno Svensson
Uno Svensson, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1929, död 2012.Läs mer om Uno Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno svensson
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



